Zpráva o AIR House se šíří médii

Studio 6 České televize, moderátor uvádí živý vstup ze stavby AIR House

Tomas Durdis v reportáži o AIR House v Hlavních zprávách TV Barrandov

Článek o AIR House v Hospodářských novinách

27/07/2013 - Reakce médií na středeční představení našeho soutěžního domu jsou skvělé. Největším úspěchem je přímý přenos do Studia 6 ČT, který se vysílal v den křtu AIR House přímo ze stavby. Během devíti minutového živého vstupu se v záběrech kamery objevil nejen náš dům, Dalibor Hlaváček, Martin Čeněk a Katka Sojková, kteří hovořili s reportérem, ale i naši pomocníci z Metrostavu a další z týmu, kteří připravovali dům na jeho slavnostní otevření.

Kromě zpravodajství ČT o AIR House informovala většina internetových zpravodajských serverů, rozhlas, MF Dnes nebo Hospodářské noviny. Ve čtvrtek 18.7. byla Barbora Janíková a Petr Hájek, náš poradce z Fakulty stavební, hosty TV Metropol v pořadu Pražský expres.

V pátek 26.7. odvysílala TV Barrandov v Hlavních zprávách reportáž „Dřevostavby slaví boom“ a ukázala AIR House v téměř finální podobě, včetně návštěvníků, které jsme domem právě provázeli. Tomáš Durdis objasnil náklady na stavbu, kterými některá média šokovala veřejnost, a Ondra Surý vysvětlil, jak budeme dům v Kalifornii chladit. Reportáž byla koncipovaná s přesahem a dalšími informacemi o dřevostavbách a reportér i kameraman odvedli skvělou práci.

Je pro nás velkým povzbuzením vidět zájem, který náš projekt vyvolal. Každý den ukazujeme AIR House laikům i odborníkům, kteří se na něj do Dejvic jezdí podívat. Je to také výborná příležitost vyzkoušet, jak budeme zvládat prohlídky během soutěže v Kalifornii.