Závod odstartoval

Společná fotografie zhruba třicetičleného týmu Air house. Máme modrá trička, úsměv ve tváři a v popředí českou vlajku.

Pohled na barevné hlediště přivítacího ceremoniálu v hangáru Orange county. Vpredu sedí zády k fotografovi celý modrý český tým.

Katka Rottová si o přestávce vesele povídá s fešákem z rakouského týmu.

Sedící a ležící členové týmu na trávě ve stínu stromů v parki Orange county. V pozadí modrých triček oranžový balón.

 

23/09/2013 - Začínáme stavět. V Orange County Great Park v Irvine, 60 km od Los Angeles, 9 558 km od Prahy, kde jsme AIR House poprvé smontovali. Samotná soutěž a prohlídky domů pro veřejnost začínají ve čtvrtek 3. října. Do té doby máme devět dní na stavbu a zprovoznění AIR House. Bude to napínavé.

Solar Decathlon 2013 zahájil v neděli 22.9. Richard King, prezident pořádajícího U.S. Department of Energy. Na úvodním setkání přivítal studenty 19 univerzitních týmů Steven S. Choi i starosta města Irvine, které poskytlo prostor, kde se soutěž koná.

Solar Decathlon začíná v Orange County od nuly. Od prvního ročníku (2002) se každé dva roky soutěž konala ve Washingtonu DC. Letos budou sluneční domy poprvé vystaveny v prostoru bývalé základny americké námořní pěchoty El Toro. Teď její historii připomínají jen dva zrekonstruované hangáry a betonové ranveje. Místní samospráva pracuje na sanaci celého území a jeho rekreačním využití.  Solar Decathlon bude první mezinárodní událostí v nově vznikajícím ekologickém parku.

Odhadujeme, že stavby všech soutěžních domů se bude účastnit až 600 studentů. Podle prvního společného setkání patří náš tým mezi ty početnější. Americké týmy převážejí své stavby v několika, v podstatě hotových, částech, které budou spojovat a uvádět do provozu. Nás, podobně jako studenty z TU Wien, čeká montáž od podlahy po poslední vrut.

Držte nám palce!