Začínáme závodit se Sluncem!

Kateřina Sojková a Lucie Kirovová nesou za zády českou vlajku. Aby byla vidět sedí na ramenou Daliborovi Hlaváčkovi a Zdeňkovi Zavřelovi.

Fotografie všech týmů z nadhledu od východní brány. Zahraniční studenti nesou svoje vlajky - Českou, Kanadskou a Rakouskou. V pozadí je vidět Solar Village.
Tým ČVUT sedí spolus ostatními týmy na oficiálním zahhjájení Solar Decathlon 2013 v hangáru. V popředí je děkan Fakulty Architektury Zdeněk Zavřel.
Zdeněk Zavřel stojí před AIR House a prezentuje ho médiím. Ti stojí v hloučku před ním, někteří ho natáčejí na kameru, někteří si zapisují si poznámky
Lidé stojící před nástupní rampou čekající na první prohlídku.
Pohled na nároží s hlavním vchodem do AIR House. Jedna skupina návštěvníků jde již dovnitř a druhá čeká na nástupní rampě na prohlídku.
Pohled na terasu plnou návštěvníků. Malá holčička píše vzkaz na černou fasádu.

03/10/2013 -  Dva roky naší tvrdé práce jsou u konce. Dnes v 11:00 zástupci Amerického ministerstva energetiky, města Irvine a hlavních sponzorů, přestřihli pásku do solární vesničky. Počínaje dnešním dnem je expozice 19-ti energeticky soběstačných domů nejen oficiálně otevřena pro návštěvníky, ale zároveň začíná soutěžní klání! Skóre týmu Českého vysokého učení technického v Praze a dalších 18 univerzitních týmů můžete v průběhu příštích osmi dnů sledovat na stránkách solardecathlon.gov. Nechte se překvapit, kdo bude 12. října korunován vítězem!

Dnešní den začal fotografováním všech týmů na východní straně solární vesnice, nedaleko AIR House. Následovalo slavnostní zahájení v hangáru 244, kde zástupci hlavních sponzorů Bosch, Cisco, Edison International, Schneider Electric, Wells Fargo a starosta města Irvine Steven Choi popřáli všem týmům úspěch.

Přijďte a navštivte náš AIR House v Orange County Great park v Irvine, Kalifornii ve dnech 3.-6.10. a 10.-13.10.2013 mezi 11:00 do 19:00. Náš tým vás rád provede naším unikátním soběstačným domem určeným pro generaci našich rodičů.