Vize versus technické možnosti

18/03/2014 - Srdečně zveme na zítřejší konferenci ČK LOP, kde se svým příspěvkem vystoupí Martin Čeněk a Dalibor Hlaváček. ČK LOP není jazykolam, ale zkratka pro Českou komoru lehkých obvodových plášťů, sdružení, ve kterém se od roku 2007 angažují významné firmy z řad výrobců a dodavatelů prosklených plášťů. Patří mezi ně i sponzoři AIR House Schüco CZ s.r.o. a SIPRAL a.s.

Cílem ČK LOP je podpora kvality výrobků a odborné úrovně dodavatelů, problematika norem, informování v oblasti předspisů nebo vzdělávání široké odborné veřejnosti. Mimo to pořádá ČK LOP každoročně odbornou konferenci, na kterou zve zástupce renomovaných architektonických kanceláří (2011- Eva Jiřičná, 2013- Zaha Hadid) a představuje inovace a aktuální trendy v navrhování. Loni byly tématem energetické úspory versus kvalita vnitřního prostředí.

Letošní motto konference „Vliv architekta na posun technických možností“ lze přeložit jako výzvu na propojení kreativity projektantů s technonolickými možnostmi výrobců. Jak se tyto světy potkávají ve významných realizacích v Čechách a v zahraničí? To představí Jean Pierre Carniaux z ateliéru Ricardo Bofill - Taller de Arquitectura, Adam Gebrian nebo Lukáš Romanczin ze společnosti Sipral a.s., dodavatele Fondation Louis Vuitton  (Frank Gehry), muzea moderního umění, které bude na podzim 2014 otevřené v Paříži.

Konference se koná v Clarion Congress Hotelu Prague, Freyova 945/33, Praha 9. Příspěvek "AIR House: návrh a stavba energeticky aktivního domu" je zařazen do dopledního programu od 10,10 do 10,35 hod. Podrobnosti na www.cklop.cz.