AIR House Informačním centrem ČVUT

25/09/2014 - Kde nejlépe prezentovat úspěšný studentský projekt, aby dále inspiroval a zvyšoval povědomí o solární a k přírodě šetrné architektuře? AIR House bude plnit funkci Informačního centra Českého vysokého učení technického!

Díky podpoře rektora ČVUT prof. Ing. Petra Konvalinky bude AIR House stát přímo uprostřed kampusu Českého vysokého učení technického v Praze Dejvicích.

Loňským rokem touto dobou tým ČVUT soutěžil se svým domem v Kalifornii. Téměř na den přesně o rok později jsme začali náš dům stavět na travnatém prostranství před Fakultou stavební ČVUT. Zatím mohou kolemjdoucí vidět jen oplocené staveniště, na kterém jsou vybetonované základové patky. Tento týden se bude stavět základový rošt a technologický box. Dokončení domu je naplánováno na začátek listopadu 2014.

Stavbu vede Fakulta architektury v úzké spolupráci s Fakultou stavební ČVUT, a to v osvědčeném složení: koordinátor Dalibor Hlaváček, hlavní architekt projektu Martin Čeněk, hlavní inženýr projektu Pavel Nechanický, Ondřej Surý odpovídá za TZB, Eva Kubjátová a Tomáš Durdis koordinují montáž, Kateřina Rottová zajišťuje medializaci.

Také naše spolupracující firmy nám zůstaly věrné. Stavbu zastřešuje Dřevostavby Biskup, elektroinstalace upravuje na české podmínky firma Sauter společně s našimi týmovými spolubojovníky Michalem Markem a Jiřím Šedivým. O fotovoltaiku se stará Sunywatt, interiér na nový provoz adaptuje Truhlářství Volf.

Do konce září 2014 stále soutěžíme o ekologického oskara - E.ON Energy Globe Award ČR 2014 v kategorii Mládež. V hlasování o „Nejsympatičtější projekt“ můžete podpořit AIR House na www.energyglobe.com.