Stavba před fakultou pokračuje

Tři studenti v ochranných přilbách se radí o postupu práce.

Pohled z ptačí perspektivy na staveniště v dešti

Pohled z ptačí perspektivy na staveniště, kde už stojí box a staví se zdi obytné místnosti

08/07/2013 - Začátek prázdnin jsme odstartovali první bojovou poradou týmu ČVUT v téměř dokončené hrubé stavbě AIR House. Šestý pracovní týden prověřil naše vybavení pro práci v pořádném dešti, stále se učíme, zlepšujeme organizaci práce na stavbě, abychom v Kalifornii fungovali jako sehraný tým.

V pondělí 24.června jsme začínali na poloprázdném prostranství před Novou budovou ČVUT. Společnost nám dělaly zaplachtované dřevěné prvky a my jsme doufali, že obstojí v lijácích, které měly začátkem týdne přijít do Čech. Společně s geodety z Fakulty stavební  ČVUT jsme vytyčili umístění patek, v úterý pomocí jeřábu osadili nosné ocelové rámy, které dodala firma AUGUR. Celý den vydatně pršelo a žluté pláštěnky se na fotodokumentaci pěkně vyjímají.

Následovalo osazení dvou podlahových panelů a dřevěných boxů z CLT panelů, které jsme ještě před dvěma týdny vyráběli v montážních halách Dřevostavby Biskup a které tvoří nosnou konstrukci i úložné prostory AIR House. Pak přišlo na řadu usazení překladu nad prosklenou stěnou a zastřešení obytného prostoru. V pátek jsme již mohli vstoupit do našeho domu.  AIR House, i když nejmenší stavba v soutěži, je díky světlé výšce a otevření směrem na terasu překvapivě prostorný. Okno na sever s nízkým parapetem je od prvních chvil příjemným místem k posezení.

Všechny montážní práce jsme zvládli díky pomoci Ing. Jirušky z Dřevostavby Biskup, který i při vedení velké firmy, neváhal a strávil s námi na stavbě několik dní.  I když všichni studenti pracují s velkým zápalem, stavba bez lidí jako je Ing. Jiruška nebo Ing. Tůma z Metrostavu by nebyla vůbec možná.

Práce před fakultou pokračovaly i o víkendu, kdy se na nosnou konstrukci z CLT panelů zavěšovaly tepelně izolační panely s dřevovláknitou izolací Steico, které pro AIR House vyráběla společnost Vesper Frames. Také se brousily a natíraly nosníky z lepeného lamelového dřeva, které ponesou pergolu – druhou kůži AIR House. Její montáž bude hlavním programem na následující pracovní dny.