Slavnostní otevření AIR House

Prostranství před Novou budovou ČVUT v Dejvicích při slavnostním křtu je zaplněné hostmi

Prostranství před Novou budovou ČVUT v Dejvicích při slavnostním křtu je zaplněné hostmi

Tým ČVUT před terasou AIR House odpovídá na otázky novinářů, moderuje Kateřina Rottová

Pavel Nechanický a Ondřej Surý v týmových košilích

Hlavní sponzoři projektu na terase AIR House

Jaroslav Jiruška, jeden z hlavních sponzorů, kreslí na černou fasádu přání pro AIR House

18/07/2013 - Ve středu 17. července jsme náš soutěžní dům představili veřejnosti. Harmonogram dne byl nabitý. V 7.30 na stavbu dorazil štáb České televize, aby připravili vysílání do zpravodajství. Prostranství před fakultou se za necelou hodinu změnilo k nepoznání a v 8.30 hodin se vysílal živý vstup do Studia 6 ČT. Dalibor Hlaváček, Martin Čeněk a Katka Sojková s přehledem reagovali na otázky reportéra a v záběrech kamery se pilně uklízelo a dodělávala terasa. Od 9 hodin jsme již odpovídali na chatu lidovky.cz. Dotazy byly chytré, povzbuzující a do detailů, tak se u počítače postupně vystřídali architekti i inženýři. Ve 12 hodin jsme o křtu AIR House reportovali v telefonickém rozhovoru do vysílání rádia BBC. 

I když se ještě ráno na domě s nasazením pracovalo, tisková konference v odpoledních hodinách a podvečerní křest již probíhali na uklizeném prostranství před fakultou, které se zase začalo podobat akademické půdě.  AIR House pokřtil děkan Fakulty architektury Zdeněk Zavřel, který projekt od začátku podporuje a fandí nám. Jeho darovaný budík, v podobě návrhu Jana Kaplického na Národní knihovnu, určitě nezapomeneme přibalit do Kalifornie. Hlavní sponzoři projektu pokřtili naši černou fasádu, na kterou napsali a nakreslili přání pro AIR House. Nálada týmu i našich hostů byla výborná, neformální a na terase domu se diskutovalo pozdě do noci.

Za pomoc s organizací tiskové konference moc děkujeme Andree Vondrákové z PR odboru rektorátu a jejím kolegyním. Díky nim jsme mohli novinářům zajistit profesionální servis. Za občerstvení a večerní grilování přátelům Lucky Kirovové. Za pivo tatínkovi Barbory Janíkové. Zaměstnancům fakulty za technickou pomoc. Celému týmu za maximální pracovní nasazení. Za podporu sponzorům, našim rodinám a přátelům. A těm, kteří s námi ve středu přišli oslavit AIR House, za krásnou atmosféru.