První místo v Architektuře je naše!

Tým ČVUT pózuje s trofejí za vítězství v disciplíně Architektura

Členové týmu ČVUT s trofejí za třetí místo v Atraktivitě pro trh

Rakouský tým se raduje z vítězství v Komunikaci

11/10/2013 - Náš závod se sluncem se blíží do konce. Dnes jsme získali 1.místo v disciplíně Architektura. Naše nadšení je obrovské! O celkovém vítězi Solar Decathlon 2013 se rozhodne zítra v 10 hodin místního času.

O víkendu si AIR House prohlédli přes čtyři tisíce návštěvníků. Od pondělí hodnotily odborné poroty pět z deseti disciplín soutěže: Architekturu, Techniku, Cenovou dostupnost, Atraktivitu pro trh a Komunikaci. Jak jsme obstáli, se dozvídáme postupně. Včera jsme si odnesli 3.místo za Atraktivitu pro trh, disciplínu, která posuzovala, jak je náš dům vhodný pro zvolenou cílovou skupinu, jak se v něm bydlí a jaké má uplatnění na trhu.

Dnes se rozhodovalo o pořadí v soutěžích Architektura a Komunikace, kterou vyhrál rakouský tým. Jediné dva evropské týmy v soutěži dnes zazářily. Náš tým je v soutěži momentálně na čtvrtém místě, rakouský tým vede.

Vítězství v Architektuře je pro náš tým velkou satisfakcí. Je to disciplína, na které nám záleželo, a ve které jsme měli silnou konkurenci. Podle poroty je v podání AIR House „architektura jedinečným a nádherným zážitkem a přitom tak jednoduchá a čistá. Kombinací světla a použitých materiálů vzniká útulné místo, kde vnitřní a vnější obytné prostory jsou propojeny nejen mezi sebou, ale i s přírodními prvky, Sluncem a okolní přírodou.“ Děkujeme za krásné ocenění naší práce!