Pracujeme jako o život

Istalace fotovoltaických panelů na pergolu AIR House

Pan a paní Hlaváčkovi stojí na terase AIR House před venkovní kuchyní a černě natřenou fasádou

Pohled do interiéru AIR House, pan Hlaváček sedí s Tondou v jižním okně a hrají piškvorky.

31/07/2013 - Ve dnech, které následovaly po slavnostním otevření AIR House, nás ještě čekala spousta práce. Především dokončování interiéru, exteriérových ramp a kořenové čističky. Kapitolou sama pro sebe byla veškerá elektroinstalace, regulace a měření, zapojení rozvaděče, bez jehož otestování nemohl odjet technologický box do USA. Posilou elektro týmu Michala Marka se stala Lucka Zemenová, původně architektka, nyní již zručná elektrikářka. 

Některé práce ale šly překvapivě rychle. Například instalace fotovoltaiky, kterou pracovníci společnosti Sunnywatt během jednoho dne namontovali, zapojili, vyzkoušeli, odpojili, demontovali a uložili do transportních boxů. Podobně rychle se na dřevěné pergole objevily a zase zmizely solární kolektory od Regulusu. Počasí nás nešetřilo a tak jsme byli každý den vděční za odpolední stín na prostranství před fakultou a pracovali pozdě do noci. 

I když to zní skoro nemožně, při tom všem jsme stihli natočit i záběry pro naše soutěžní video, které budeme stříhat a odevzdávat na konci srpna. Do hlavních rolí jsme obsadili rodiče Dalibora Hlaváčka a děti Kateřiny Rottové a při natáčení jsme v kuchyni AIR House uvařili jahodové knedlíky. Dům fungoval, jak měl. Na pracovní desce bylo dost místa, děti se úplně přirozeně usadili v jižním okně a hráli s panem Hlaváčkem piškvorky. V domě bylo i při třicetistupňových vedrech tak příjemně, že si paní Hlaváčková myslela, že máme zapnutou klimatizaci. Natáčecí odpoledne bylo opravdu milým zastavením ve stavebním shonu.