Kalifornie, den 4

Východ slunce nad Orange County, v popředí Air house.

Přijíždí kamion s dalším kontejnerem vezoucím části Air housu.

Jeřáb osazuje boční stěnu Air housu. Dole přidržují dva členové týmu.

Martin Čeněk s Evou Kubjátovou konzultují u boku Air housu osazení fasádních panelů.

Bezpečně přivázaný Tomáš Durdis ukazuje ze střechy, že je vše OK. Za ním vlaje na jeřábu česká vlajka.

26/09/2013 - Čtvrtý den stavby je za námi. Pořád jsme nadšení z východu slunce nad Orange County Great Park a při každé cestě solárním městečkem sledujeme, jak postupují ostatní týmy. Naše stavba zpomalila, ale zpoždění úspěšně doháníme.

Při plánování cesty AIR House do Kalifornie jsme měli strach z vlhkosti, paradoxně nám nakonec stavbu zkomplikovalo vysychání. Obvodový plášť jsme navrhli jako sendvič: jádro z masivních dřevěných panelů + zateplení. Fasádní panely jsou na nosných stěnách zavěšené a obě vrstvy jsou na sobě nezávislé. AIR House tak můžeme v chladnějším podnebí „obléci“ tepleji aniž by bylo nutné výrazně zasahovat do nosné konstrukce.

Inspirovali jsme se systémem Clever Cover společnosti Vesper Frames, která je naším partnerem a zateplení pro AIR House vyrobila. Vesper Frames pomocí prefabrikovaných fasádních dílců elegantně řeší rekonstrukce domů. Nám jejich systém usnadnil montáž i dopravu.

Nepočítali jsme ale s tím, že dřevo, ze kterého je vyrobena konstrukce fasádních panelů, v kontejnerech během plavby do Los Angeles seschne. Povolené úvazy, za které se dílce připevňují na jeřáb, jsme nahradili vruty a práce mohla pokračovat. Panely tak máme připravené i na bezpečné rozmontování a finální smontování v Čechách.