Dřevostavba pro tesaře začátečníky

18/12/2013 - Další poděkování patří společnosti Dřevostavby Biskup s.r.o., jednomu z hlavních partnerů týmu ČVUT, bez kterého bychom AIR House nejspíš nikdy nepostavili.

Naše spolupráce s Dřevostavby Biskup začala před více než rokem. Společnost doporučil Martin Čeněk, hlavní architekt týmu, jako špičkového českého dodavatele, který se rád pouští do složitých projektů a tip se osvědčil! S jednatelem společnosti Ing. Jaroslavem Jiruškou jsme pak v průběhu roku konzultovali jednotlivé fáze projektu a na konci května 2013 jsme pod dohledem zkušených techniků Dřevostavby Biskup začali vyrábět AIR House.

Dřevostavby Biskup mají dlouholetou zkušenost s montáží masivních dřevěných CLT panelů, které jsme zvolili jako hlavní materiál pro konstrukci AIR House. Tato technologie dovoluje vysoký stupeň prefabrikace, která byla pro studentský tým nezbytná. Díky opracování panelů na CNC (Computer Numerical Control) strojích byly přímo z výroby v panelech vyřezané všechny potřebné otvory a vyfrézované drážky, což výrazně šetřilo čas při montáži.

Dřevostavbám Biskup vděčíme za mnohé. Díky jejich vstřícnému a velkorysému přístupu, jsme mohli v době, kdy několik týdnů v kuse pršelo, pracovat v suchu jejich montážní haly. Bez Ing. Jirušky by stavba vůbec nebyla možná. V Praze Dejvicích, kde jsme AIR House montovali poprvé, nás amatéry zasvěcoval do tesařské práce, a v září s týmem odjel do Kalifornie, kde stavbu vedl. Máme štěstí, že jsme potkali skvělé lidi, kteří dali našemu projektu spoustu zkušeností, času a energie!