Dobré zprávy

Členové týmu připravují dřevěné nosníky při západu slunce.

Pan děkan s manželkou okovávají lamelové vazníky.

Dáša Žemličková odpočívá u stěny Air housu po pilné práci.

Honza Žemlička stojí s pilkou a akušroubovákem připraven se pustit do práce.

Podvečerní porada celého pracovního týmu, na pozadí rozestavěný Air house.

27/09/2013 - Náš tým je konečně kompletní. Včetně děkana fakulty architektury Zdeňka Zavřela a jeho manželky Margreet, kteří se k nám připojili včera. Zájem o AIR House a nadšení, se kterým nás naše vedení podporuje, je úžasný motor pro celý tým. Zavřelovi vůbec nepřijeli do Kalifornie na výlet.

Jejich první cesta po příletu vedla na stavbu do Orange County Great Park, druhá do zahradnictví Green Thumb v Lake Forest.  Margreet je zahradní architektka a bude dohlížet na osázení našich záhonů. V zahradnictví jsme společně zkontrolovali objednané rostliny, a doplnili je o sazenice do naší jedlé zahrady.

Další posilou jsou Honza a Dáša Žemličkovi. Honza, odborník na vnitřní prostředí, nám pomáhá s technologiemi a při stavbě kraluje našemu nářadí. Dáša se stará o to, abychom měli celý den co jíst. Nakupování a vaření pro celý tým zabere spoustu času. Kromě Dáši nás každý den do práce vypravuje Jana Hlaváčková a Karolína.

Díky U.S. Department of Energy Solar Decathlon a sponzorovaným večeřím máme ode dneška vaření méně a na stavbě se začal střídat celý tým. Bezpečnostní vybavení máme pro všechny a čas do konce se krátí.