Balíme domů

20/10/2013 - V sobotu 12.října jsme slavili naše třetí místo šampaňským a v neděli jsme už AIR House rozebírali. V 19 hodin odešli ze solárního městečka poslední návštěvníci a o hodinu později už jím nebylo možné projít bez přilby a pracovních bot.

Pořadatelé drží napjaté termíny, na rozebrání a odvezení soutěžních staveb mají týmy jen pět dní. Termín asi zbyl z předešlých desetibojů, které se konaly ve Washintonu na National Mall a pronájem byl drahý. Na bývalé ranveji v Kalifornii by se tak spěchat nemuselo. V pátek muselo být do 19 hodin zameteno a uklizeno, jinak by nám nevyplatili část financí z grantu.

Takže montérky, dvě směny a demontáž, o které jsme během soutěže radši nemluvili nebo dělali vtipy, odstartovala. Za prvních 24 hodin jsme zabalili interiér, rozebrali stínění, odstrojili fasádu. Následovalo zateplení fasády, stěnové boxy, střešní a podlahové panely. Jako poslední zbyl technologický box, ten pojede přímo na tahači do přístavu v LA, kde se teprve naloží do open-top kontejneru.

Segmenty dřevěné pergoly se skládají na palety, svazují dohromady a jeřáb je nakládá do kontejneru. Tam se musí přivázat, aby se dřevo během cesty nepomlátilo. Velké prvky jako vazníky, které nesou stínění, jdou do kontejneru přímo. Všechno co se vejde. Kontejner ráno odjede a přistaví další.

Stihli jsme to za 4,5 dne, bez specialistů, bez firmy, která nám pomáhala balit v Praze, opravdu jen v té základní sestavě. Konečně opravdový studentský projekt!