AIR House, seznamte se!

POhled na jižní fasádu s horizontálními lamelami. před AIR Housem jsou informační panely s modrobílou grafikou a lehátka.

Západní pohled na AIR House s kořenovou čističkou.

Perspektivní pohled na terasu, kde postává část týmu a mluví spolu.

Pohled na jihozápadní nároží. Horizontální lamely přecházejí přes roh a na západní straně pokračují vertikální lamely.

 

pohled do interiéru na postel. Před postelí je koberec z kravské kůže, který dokresluje atmosféru horské chaty. V popředí jsou dvě křesla.

Pohled na polstrované sezení pod jižním oknem.

detailní pohled na zeď za postelí. Na zdi visí černobílé fotografie rodinných příslušníku a Prahy.

Pohled na dřevěnou koupelnu s bílým umyvadlem.

08/10/2013 - Konečně můžeme představit AIR House, hotový, uklizený, připravený se nastěhovat. Tak, jak jsme to nestihli před odjezdem do Kalifornie. Tak, jak ho vidí návštěvníci solárního městečka a jak si ho užívá celý náš tým.

Druhá kůže, dřevěná pergola, mu dává jeho charakteristický jednoduchý tvar. Jen fotografie těžko zachytí klima stíněného prostoru, kterým se cestou do domu prochází nebo terasu, která je tady orientovaná na sever a celý den je na ní příjemně.

I nás samotné překvapilo, jak výborně funguje koncept "domu v domě". Ve srovnání s ostatními domy potřebuje AIR House minimum energie na udržení vnitřního prostředí v hodnotách, které vyžadují pravidla soutěže. V disciplíně vnitřní komfort (Comfort Zone), která sleduje parametry vnitřního prostředí, jsme v průběžném hodnocení na druhém místě.

I když jsme do kontejnerů přibalili jen minimum dekorací, většinu nakoupili v místní Ikee a knížky si vypůjčili, interiér je díky všudy přítomnému dřevu útulný. Fotografie nad postelí nám připomínají naše blízké v Praze.