AIR House - pozor stavba v NTK

Děkan Fakulty architektury ČVUT Zdeněk Zavřel s mikrofonem v ruce

Výstava Pozor stavba v NTK vzbudila velký zájem, návštěvníci si prohlížejí vystavené exponáty.

Vystavené exponáty z výstavy jsou na bílých podstavcích s modrými popiskami seřazeny v atriu NTK.

10/06/2013 - Ve středu 5. června 2013 jsme v Národní technické knihovně v Praze zahájili výstava AIR HOUSE – POZOR STAVBA!

„Je úžasné vidět, jak studenti projektem žijí. Je to velká odvaha, mimo jiné i proto, že udržitelný rozvoj ve stavění je na jedné straně oficiální linka, ale není kupodivu nesená veřejným míněním. Na Fakultě architektury chceme, aby si studenti uvědomili, že se nejedná o módu, ale o dlouhodobý trend. Proto si vážím odvahy týmu, který se přihlásil do soutěže Solar Decathlon. A velmi si vážím všech, kteří se rozhodli projekt podpořit“, poděkoval děkan Fakulty architektury prof. Zdeněk Zavřel sponzorům.

V parteru Národní technické knihovny se AIR House představuje prostřednictvím jednotlivých architektonických prvků, materiálů a technologií. Většinu z nich po skončení stavby zakryje fasáda nebo podhled, přesto by bez nich dům nefungoval. Výstavní exponáty jsou rozděleny do čtyř celků analogických se systémy lidského těla. Jsou zde k vidění prvky kosterního systému (nosná konstrukce), kůže (fasáda), tkáně (interiér) a cévní a nervový systém (vzduchotechnika a instalace tzb). Vystavené exponáty jsme doplnili o detaily, technická data a vysvětlující texty.

Instalace v Národní technické knihovně doplní stavbu AIR House, která začne v druhé půlce června v prostoru před Fakultou architektury v Dejvicích. Výstava je především poděkováním partnerům, kteří náš projekt podporují a bez kterých by se AIR House nemohl stát skutečností. „Potkali jsme skvělé lidi, kteří nám pomáhají s financováním, ale v první řadě dávají do projektu spoustu vlastní energie“, ocenil partnery týmu ČVUT jeho koordinátor Dalibor Hlaváček.