AIR House na Salonu dřevostaveb

29/01/2014 - Staví se v Čechách zajímavé dřevostavby? Na to letos již podeváté odpoví Salon dřevostaveb. Společně s reprezentanty současné české dřevěné architektury za roky 2012/2013 budeme i my vystavovat AIR House a v pátek 7. února od 15.00 hod projekt představíme v Mozaice dřevostaveb.

Salon, jako hlavní doprovodný program veletrhu Dřevostavby 2014, se koná ve dnech 6. – 9. února 2014  v auditoriu střední haly Výstaviště Holešovice. Ústředním bodem programu budou přednášky 3 zahraničních hostů v sobotu 8. února. O své zkušenosti se podělí DI Matthias Hein (Rakousko), Ing. arch. Pavol Pokorný (Slovensko) a Geir Brendeland (Norsko).

Sobotní blok přednášek odstartuje architekt, který přesvědčil investora, aby chatu místo ve vzdálených horách, kam bude dojíždět ve víkendových zácpách, stavěl na vlastní zahradě. Slovenský architekt Pavol Pokorný (Pokorny architekti) se bude v přednášce „Na cestě k lepším domům“ věnovat práci architekta v kontextu ekologicky zodpovědnější společenské objednávky.

„O přidané hodnotě a domech, které máme rádi“ bude přednášet Matthias Hein z kanceláře. Hein Architekten jsou držiteli řady ocenění na poli ekologické a dřevěné architektury (Green Good Design Award 2012). Společně s Juri Troyem (Hein-Troy Architekten) navrhli v rámci projektu VELUX Model Home 2020 Sunlighthouse, první CO2 neutrální rodinný dům v Rakousku.

Poslední zahraniční inspirací bude Geir Brendeland , jeden ze zakladatelů  norské kanceláře Brendeland & Kristoffersen, známé díky souboru sociálního bydlení v Svartlamoen v Trondheimu. Práce ateliéru jsou naprosto lokální a přímé reakce na kontext, ve kterém vznikají. Současně ale konceptem a zpracováním jdou zcela mimo provinční ráz. Stavby (villa Borgen/Nilsen) působí díky použitým přírodním materiálům, nejčastěji dřevu, jednoduše a neokázale.

Více na www.salondrevostaveb.cz.