AIR House byl nominován na Stavbu roku 2015

 

 

15/10/2015 – AIR House postoupil do finále 23. ročníku prestižní tuzemské architektonické soutěže Stavba roku. Nynější sídlo Informačního centra ČVUT v Dejvicích bude bojovat o titul soutěže STAVBA ROKU 2015 s dalšími patnácti stavbami.

Nominace byly slavnostně vyhlášeny na nominačním večeru 10. září 2015 v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. V letošním roce se do soutěže přihlásilo rekordních 72 projektů, ze kterých odborná porota vybrala 15 finalistů. Mezi projekty, se kterými bude AIR House soutěžit, patří například Bolt Tower v Ostravě – nástavba vysoké pece č. 1, Trojský most v Praze, revitalizace kláštera v Broumově nebo Trojhalí Nová Karolina v Ostravě.

Soutěž Stavba roku přináší odborné i laické veřejnosti každoroční pohled na produkci a úroveň českého stavebnictví. Vypisovatelem je Nadace pro rozvoj architektury, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Odborná porota soutěže Stavba roku 2015 zasedala ve složení Doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc. (předsedkyně poroty, Národní galerie v Praze), Ing. Jiří Koliba (MPO ČR), Akad. arch. Ing. arch. Jan Vrana (Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství), Doc. Ing. František Kulhánek, CSc. (SPS ČR), Doc. Ing. arch. Petr Šikola, Ph.D. (ČVUT v Praze), Ing. Tomáš Chromý (ČKAIT), Ing. Ladislav Vaněk (náhradník, MPO).

Nominované stavby se zároveň utkají o Cenu veřejnosti prostřednictvím hlasování na webových stránkách soutěže. Hlasování potrvá do 13. října, kdy se v historických prostorách pražské Betlémské kaple uskuteční slavnostní finálový večer soutěže Stavba roku 2015.

Z nominace máme obrovskou radost, je pro náš tým obrovským úspěchem. AIR House je určitě nejmenším domem mezi nominovanými stavbami. Jsme přesvědčeni, že porota ocenila nejen kvalitní architektonické a technické řešení projektu, ale zároveň i jeho náročnost.

Informace o soutěži a hlasování veřejnosti na www.stavbaroku.cz.