AIR HOUSE finalistou soutěže Dřevěná stavba roku 2012

Dalibor Hlaváček prezentuje projekt AIR House na vyhlášení soutěžní ankety Dřevěná stavba roku 2012

01/03/2013 - Soutěž Dřevěná stavba roku 2012 vyhlásila své finalisty, AIR HOUSE je jedním z nich! Slavnostní vyhlášení se konalo 23. února na veletrhu Dřevostavby v Průmyslovém paláci v Praze Holešovicích.

Soutěžní anketu každoročně vyhlašuje nadace Dřevo pro život. O vítězích rozhodovalo veřejné hlasování a odborná porota, mezi 84 přihlášenými se představili realizované stavby i projekty. Hotové dřevostavby, postavené na území České a Slovenské republiky, soutěžily ve čtyřech kategoriích - dřevěná konstrukce, roubené domy,   dřevěné hřiště a moderní dřevostavby. Kategorie návrhů, ve které uspěl náš projekt, představila možnosti a potenciál dřevěných staveb.

Vítěznou stavbou v kategorii Moderní dřevostavby se stal Dům inspirovaný lesem, který realizovala firma Dřevostavby Biskup s.r.o. Společnost, která je partnerem našeho týmu a bude zajišťovat montáž našeho soutěžního domu. V jejích výrobních halách v Mníšku pod Brdy začneme na jaře pod vedením zkušených tesařů kompletovat první dřevěné prvky AIR House.